Türkiye Nefes Koçluğu Federasyonu
NKF'ye Bağlı Nefes Koçları
Alev Koçak

1983 YILINDA ANKARA’DA DOĞDU. YÜKSELİŞ KOLLEJİ’NDE BAŞLADIĞI EĞİTİMİNE, KALABA ANADOLU LİSESİ ALMANCA BÖLÜMÜNDE DEVAM ETTİ. HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ AĞAÇİŞLERİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ, İŞLETME VE DIŞ TİCARET BÖLÜMLERİNDEN MEZUNDUR. 2006’DA MOBİLYA SEKTÖRÜNDE BAŞLADIĞI PROFESYONEL KARİYERİ BOYUNCA BİR ÇOK ŞİRKETTE ÜST DÜZEY YÖNETİCİLİK VE FABRİKA MÜDÜRLÜĞÜ YAPTIKTAN SONRA, 2012 YILINDA  MARONNİ AŞ’Yİ KURDU. KENDİ ŞİRKETİ İÇ MİMARİ TASARIMLAR, UYGULAMALAR VE MOBİLYA ÜRETİMİ YAPMAKTADIR. YURTİÇİ VE YURTDIŞINDA BİR ÇOK ÖNEMLİ PROJEYİ BAŞARI İLE TESLİM ETMİŞ OLAN MARONNİ AŞ, BÜYÜYEREK FAALİYET ALANINI GİDEREK GENİŞLETMEKTEDİR. 2017 YILINDA GİTTİĞİ MUCİZE KURSU İLE NEFESLE TANIŞMASI, HAYATINDAKİ EN ÖNEMLİ KIRILMA NOKTALARINDAN BİRİDİR. NEFESİN, HAYATINDA DEĞİŞTİRDİKLERİNİ GÖRÜNCE, HEMEN NEFES KOÇU OLMAYA KARAR VERDİ VE NEVŞAH’IN EKİBİNE KATILDI. DAHA ÇOK KİŞİNİN NEFES İLE TANIŞARAK, BU MUCİZEVİ DEĞİŞİMİ KENDİNDE GÖZLEMLEYEBİLMESİ İÇİN NEFES İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARINA DEVAM ETMEKTEDİR. AYRICA AYURVEDİK BESLENME DANIŞMANLIĞI HAKKINDA TÜRKİYE VE HİNDİSTAN’DA EĞİTİMLER ALDI, BU KONUDA DA ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR.

Asuman Güner
Ayçin Teker
Aylin Acar
Başak Ergen
Canan Gülinan Tanışlar
Cemal Toklu
Deniz Uluhan
Dilek Öğe
Döndü Erbaş
Ecem Bozkurt
Elif Bozkurt

1967 Yılında Uşak'ta doğdu.Evli 2 çocuk annesi. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü bitirdi.

1989 Yılında Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışma hayatına başladı.

2014 Yılında Nefesle tanışarak Profesyonel Nefes Koçluğu eğitimlerini tamamladı.

Nefes hayatının anlamını değiştirdiği için başkalarının da yaşamlarına dokunmak amacıyla 26,5 yıllık Kamudaki çalışma hayatını 2016 yılında emekli olarak sonlandırdı.

Nefesle birlikte kendini daha da geliştirmek adına Human Design, NLP  Practitioner, NLP Master Practitioner, NLP Trainer ve Yaşam Koçluğu eğitimlerini tamamladı.

2014 Yılından beri Ankara Bölgesinde NFS Sertifikalı Nefes Koçu, Yaşam Koçu ve Human Design Karakter Analisti olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Elife Boynuince

Adana'da doğdu. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Unilever ve Eczacıbaşında çalıştı. Ticaret yaptı.  Nefesle tanışması Eczacıbaşında çalışırken Sevgili Nevşah'ın tanıtımıyla oldu (2007).

Bu süreçten sonra yaşadığı şehri ve işini değiştirdi. Herşeye rağmen yolunda gitmeyen birşeyler vardı. İstekleri ve yaşadıkları arasında bir türlü denge kuramıyordu. Tüm çabalarına rağmen bir değişim olmadığını farkettiğinde Nefes seminerlerine katıldı(2010).

Yaşadığı farkındalık ve değişimlerden sonra hayat farklı şekilde akmaya başladı ve Nefes koçu olmaya karar verdi. Ben diyerek katıldığı seminer ve eğitim sürecinden sonra insan hayatına dokunmanın ne kadar değerli olduğunu farketti. Ve bunun verdiği tatmin ve doyumun hiçbirşeyde olmadığını anladığında işyerini devrederek sadece Nefes Koçluğu yapmaya başladı (2013).

İstanbul'da NFS 'de Nefes Koçluğu yapmaktadır.  Yaşam koçu& Human Desing Analisti  olarak  devam etmektedir.

Emine Elif Öztürk

E. Elif Öztürk Tekirdağ'da doğdu. Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. 10 yıl boyunca KPMG'de dış denetçi, Anadolu grubunda iç denetim yöneticisi ve son olarak da IBM'de yurtdışı atamalar sorumlusu olarak görev yaptı. Üniversite yıllarında kişisel gelişimle ilgilenmeye başladı. Bu alanda çeşitli eğitimlere, seminerlere katıldı. 2013 yılında NEFES ile tanıştı.

Nefesle tanışması hayatının en önemli dönüm noktalarından biri oldu. Nefesten sonra kendinde ve yaşamında olan binlerce olumlu gelişmeyi, zihinsel ve duygusal dönüşümü gördüğünde nefesin hayatının merkezinde olması gerektiğine inanarak mevcut işinden istifa etti ve böylesine eşsiz bir deneyimi herkese ulaştırabilmek, insanların kendi mucizelerini yaşayabilmelerine aracı olabilmek için Nefes Koçu oldu. İstanbul'da NFS Sertifikalı Nefes ve Yaşam Koçu & Human Design Analisti olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Emine Elif Öztürk

E. Elif Deniz Öztürk Tekirdağ'da doğdu. Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun oldu. 10 yıl boyunca KPMG'de dış denetçi, Anadolu grubunda iç denetim yöneticisi ve son olarak da IBM'de yurtdışı atamalar sorumlusu olarak görev yaptı. Üniversite yıllarında kişisel gelişimle ilgilenmeye başladı. Bu alanda çeşitli eğitimlere, seminerlere katıldı. 2013 yılında NEFES ile tanıştı. Nefesle tanışması hayatının en önemli dönüm noktalarından biri oldu. Nefesten sonra kendinde ve yaşamında olan binlerce olumlu gelişmeyi, zihinsel ve duygusal dönüşümü gördüğünde nefesin hayatının merkezinde olması gerektiğine inanarak mevcut işinden istifa etti ve böylesine eşsiz bir deneyimi herkese ulaştırabilmek, insanların kendi mucizelerini yaşayabilmelerine aracı olabilmek için Nefes Koçu oldu. İstanbul'da NFS Sertifikalı Nefes ve Yaşam Koçu & Human Design Analisti olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Esen Onursal

1979 yılında Ankara’da doğdu. Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi bölümünden mezun oldu. Ankara’nın çeşitli özel hastanelerinde çalıştı. İki çocuk sahibi olduktan sonra çalışma hayatına ara verdi. 2017 yılında Çağdaş Drama Derneği’nden drama eğitimi aldı.2019 yılında nefesle tanıştı ve şu an profesyonel nefes koçluğu yapmaktadır . Yaşamına Ankara’da devam etmektedir.

Esra Ayış
Ewa Warachowska
Ezgi Akçakoca

1976 yılında Ankara'da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. 2012 yılında tanıştığı nefes çalışmalarıyla aradığı kendiyle buluştu. Nefes çalışmalarının kendisine kattıkları ve hayatı doğal akışına bıraktıkça yaşamın içinde kolaylıkla nasıl ilerlediğini fark etti. Nefesin gücüyle İnsanların yaşamına dokunmaya aracı olmak amacıyla NFS Master Academy’de Lider nefes koçluğu eğitimini tamamlayarak NLP Practitioner eğitimi aldı. Akçakoca, NFS Academy kapsamında çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

 

Sorumlu olduğu proje grupları

Türk Kanser Derneği

Kanser Derneği'nin bünyesinde kurduğu "Mucizevi’nde kalan hasta ve refakatçilerine 15 günde bir, nefes seans uygulama.

Nefes Çemberi

Nefes Koçluğu Federasyonu'na üye olan kişilere her ayın son Salı günü nefes koçluğu grup çalışması.

Türkiye Nefes Alıyor

Nefes Koçluğunun Federasyon standartlarına uygun yapılması ve benimsenmesi, nefesle ilgili bilinen yanlışlar ve doğal nefes alışkanlığının önemini Türkiye geneline il ve ilçe belediyeleri, okullar aracılığı ile yayarak, kamuoyunu doğru bilgilendirmek üzere uygulanan federasyon kapsamında önemli bir proje. Belediyeler kapsamında düzenlenen seminerler ücretsiz, halka açık yapılmaktadır. Okul projesinde ise; Sadece öğrenci, velileri ve okul çalışanları yararlanmaktadır.

Fadime Doğan Engin
Fatma Nida Çoban
Fazilet Tunal
Feyhan Bahçeci
Filiz Bakan
Funda Çallı
Funda Şimşek

İlk, orta ve lise öğrenimini doğduğu şehir,  İzmir'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünü bitirdi, Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kadın Çalışmaları bölümünde yüksek lisans yaptı. 2006 yılından bu yana NLP, Kinesiyoloji, EFT, Deeksha, Access Bars, Yaşam Koçluğu, Human Design, Nefes koçluğu ve Nefes Eğitmenliği, Mucizeler Kursu öğretici rehberliği eğitimlerini aldı. Aldığı eğitimleri içselleştirip yaşamına entegre etti. Mucizeler Kursu öğretici rehberi, Nefes Eğitmeni, Access Bars uygulayıcısı, yaşam, nefes ve Human design koçu da olan Şimşek, Nefes Master Academy ve Nefes Koçları Federasyonu kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

 

Sorumlu olduğu Proje Grupları

Bilim ve Nefes Proje Grubu

Çoğunlukla İngilizce olan Nefesle ilgili akademik araştırmalar ve makalelerin Türkçeye çevrilmesi için oluşturulan çeviri grubu. Hangi makalelerin çevrilmesi gerektiği konusunda doktor, psikolog ve akademisyen nefes koçlarından oluşan makale araştırma grubunun uygun gördüğü makaleler Federasyon başkanının onayından sonra Türkçeye çeviren grup.

Nefes Çemberi

Nefes Koçluğu Federasyonu'na üye olan kişilere her ayın son Salı günü nefes koçluğu grup çalışması.

Güler Ersal
Gülsevil Sağıroğlu

Ankara’da doğdu. Marmara Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdi. Son 10 yılında şube müdürü olarak görev yaptığı Türkiye İş Bankası’nda 25 yıl çalıştı.

Özel hayatındaki kaygılar ve iş yaşamındaki stresle başa çıkabilmek için 2000 yılından itibaren kişisel gelişimle ilgilenmeye başladı. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen eğitimcilerinin seminerlerine katıldı. 2008 yılında Nefes ile tanıştı. Yaşadığı zihinsel ve duygusal dönüşümün sonucunda hayatının dönüm noktası olarak nitelendirdiği nefesi herkese anlatmak için ve onların hayatlarında da mucizevi değişikliklere neden olacağını bilerek Nefes Koçu oldu. İstanbul’da NFS Lider Nefes Koçu, Yaşam Koçu & Human Design Analisti olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

Sorumlu olduğu proje grupları

Kimlik Koruma Grubu 

Federasyonun resmi web sitesinin içeriğinde yer alan bilgilerin güncellenmesi, yeni gelişmelerin kamuoyuna doru yansımasını sağlamak üzere bilgileri toparlayarak ilgili gruba yönlendirir.

NKF Bağış Grubu

Federasyon yararına bağış/ gelir sağlamak üzere etkinlikler düzenler, Nefes koçluğuna ihtiyaç duyduğu halde maddi yetersizlik nedeniyle nefes eğitimi alamayan kişilerin federasyondan bu hizmeti alması için çalışmalar yapar.

NKF nefes tanıtımı proje grubu

NKF bağış grubuyla iletişim halinde, federasyona gelir getirecek nefes tanıtım çalışmaları düzenler

Güngör Tanışlar
Gürol Tanışlar
Güzin Ervardar

Güzin Ervardar, 1968 yılında Uşak’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı Üniversitenin İşletme Fakültesinde master yaptı. 24 yıllık profesyonel iş hayatının büyük bölümü inşaat sektöründe üst düzey yönetici olarak geçti.

2011 yılında nefesle tanıştı. Nefesle tanıştıktan sonra hayatında köklü değişiklikler oldu, hayata bakışı değişti, önemli kişisel farkındalıklar yaşadı. Kendisi bunu “aradıklarını araması gereken yeri öğrendi” diye tanımlamaktadır.

Yeni bir nefes ile arınmış bir bedene, olumlu bir zihne, koşulsuz bir kalbe sahip olmanın konforunu herkesle paylaşmak istediği için Nefes Koçu olmuştur.

Evlidir ve Mehveş adında bir kızı vardır.

İstanbul'da, NFS Nefes ve Yaşam Koçu, Human Design Analisti ve Mucizeler Kursu Öğretmeni olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Gönül Balaban
Hande Macunluoğlu

1972 Ankara’da doğdu. 1994 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İçmimarlık bölümünü bitirdi. Üniversite ve sonrasında değerli mimarlardan aldığı eğitim ve bulunduğu projelerle 1998 yılında kendi şirketini kurdu. 2002 yılında Spritüel çalışmaların arayışına girerek pek çok eğitimin mastır seviyesine ulaştı. 2012 yılında nefesle tanıştı ve 10 yıl boyunca uğraştığı arayış bambaşka bir farkındalığa dönüştü. Sahip olduğu ve eğitimini aldığı konforu, başkalarına da ulaştırabilmek için profesyonel Nefes Koçu olmaya karar vererek eğitimlerini tamamladı. İnşaat koordinatörlüğü ve danışmanlığının yanı sıra NFS ailesinde Nefes Lider Koç olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Hanife Akbaş
Harika Erdem
Hasan Erdem
Hatice Koçak Çitfçi
Hilda Muna İzgialp
Katia Charapan
Katrin Erbek
Kezban Taşoluk

1979 yılında Çankırı’da doğdu. 15 yıldır finans sektöründe çalışmakta,

Sürekli hayata dahil olmak adına koşup duran ama nereye koştuğunu bilmeyen  ve hayat koca bir “Kara Delik”, ne yapsam içinde kayboluyorum dediği hayatını 2012 yılında tanıştığı nefes çalışmalarıyla değiştirdi.

Nefes ile yaşamın “Her Şeyin mümkün olduğu ihtimaller denizi” olduğunu fark etti.

Kezban artık daha çok koşuyor çünkü artık iki işi var. Hem finans sektöründe bir yönetici hem de NFS ekibinde Nefes ve Yaşam Koçu olarak çalışmakta. 

Mucizelerini yaratmak için huzurla, neşeyle koşuyor.

Meltem Çekçek
Mercan Doğan
Meryem Demir
Mesude Altınok
Nail Sevim
Nehir Sudoğan
Nesrin Akgün
Nesrin Yıldırım
Nevin Donat
Neşe Büyüktağ
Neşe Sayar
Nilay Akarslan
Nur Ateş Alver
Nur Emel Çatalmaslak
Nuran Deniz Akın
Oya Zorlu
Ozlem Tanrıverdi
Pınar Onaran Altın

1977 yılında İzmir'de doğdu. Ege Üniversitesi İletişim/ Halkla İlişkiler bölümünden mezun oldu. Uzun yıllar kurumsal hayatta çalıştı. 

2012 yılında tanıştığı nefes çalışmalarının mucizeleri sonrasında, bunu herkesle paylaşmak için nefes koçu olmaya karar verdi. 

Nefes çalışmaları sonrasında  Türkiye için bir ilk olan sanal asistanlık işini geliştirmiştir ve  bu konuda çalışmaya devam etmektedir.

Istanbul’da sertifikalı koç olarak çalışmaktadır.

Saliha Avcı

1949 yılında doğdu. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği'ni bitirdi.Malazlar Kibrit Fabrikasında 23 senelik profesyonel iş hayatı sonrası emekli oldu. Halen meslektaş eşi ile birlikte doğal gıda üreticiliği yapıyor.

2012 yılında NeFeS ile tanıştı. İnsanların nefes ve düşüncelerindeki limitlerinden özgürleşerek anı yaşamanın farkındalığı ile sevgiyi yansıtmaları için Nefes Koçu oldu.

İstanbul'da NFS Nefes Koçu olarak çalısmalarına devam etmektedir.

Seçil Karanlık

Zonguldak’ta doğdu.İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Lisans ve Mimar Sinan Üniversitesi Batı Sanatı ve Çağdaş Sanatlar Yüksek Lisans Programı’nı bitirdi.Okan Üniversitesi Sağlıkta Kalite Yönetimi Yüksek Lisans Programı’na başlamasıyla birlikte İstanbul Lepra Hastanesi’nde Kalite Yönetim Direktörü olarak görev yapmaya başladı. Son üç yıldır Kalite Yönetim Direktörü olarak çalışmaya devam etmektedir. 

Boşanmış bir anne babanın çocuğu olarak yaşadığı çocukluk travmalarının bugününü etkilemesi sebebiyle  kuantum terapiler, şema terapiler, psikoterapilerden sonra umutsuz bir vaka olduğunu kabullendiği bir dönemde, 2013 yılında nefesle tanıştı. Nefes ile  ilk kez gerçekten gülebildiğini,umudu hissedebildiğini ve ruhsal sorunlarının yansıması olarak fiziki rahatsızlıklarının da geçtiğini görmesiyle birlikte Nefes Koçu olmaya karar verdi.Kendisinin durumunda  insanların olabileceğini düşünerek onlara da “umudun” var olduğunu gösterebilmek amacıyla İstanbul’da NFS  Nefes Koçu;Yaşam Koçu&Human Design Analisti olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Selda Başak
Selen Çakır
Selen İşcan
Selin Mordalga
Selma Mertel
Selmin Akartuna
Selvet Dikbaşer
Senem Yardımcı
Serkan Katı
Serpil Giray

İzmir’ de doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İş İdaresi Bölümü ve  Bankacılık Araştırma  Enstitüsünü bitirdi. Anne babasını  dört ay ara ile  kaybetmesi hayata bakış açısını değiştird. 2000 Yılında kendi isteğiyle  çok severek çalıştığı bankadan şube  yöneticisi iken  emekli oldu. Sosyal projeler olarak  Gönüllü çalışmaya başladığı Okuma Yazma Öğretmenliğini 11 yıldır ve  ayrıca   Belediye Semt Merkezinde  Gönüllü Yaşam Koçluğu görevini halen yapmaktadır.

Çocukluğundan beri kader ve  dünyaya geliş amacını sorgulamasına  cevap bulmak adına  birçok Kişisel Gelişim Eğitimlerine katıldı bu alanda  birçok kitap okudu. 2013 yılında NeFeS ile tanıştı. Doğal Nefes ile  kendi gerçeğine dönüp olmaya geldiği insana  uyanmıştı. Yaşadığı zihinsel ve  duygusal  dönüşüm sonucunda  hayatının dönüm noktası olarak  nitelendirdiği Nefes ‘i  herkese  anlatabilmek adına Nefes Koçu oldu.

İzmir’de Nefes Koçu, Yaşam Koçu ve Human Deasıng Analisti olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Serpil Kaya

1970 yılında Elazığ’da doğdu. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2001-2002 yıllarında Sabancı Üniversitesinde MBA yaptı. Yaklaşık 20 yıl boyunca Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde yönetici olarak çalıştı.

Hayatında aynı tıkanıklıkların sürekli tekrarladığını fark etti ve kişisel gelişimle ilgilenmeye başladı. 2014 yılında nefesin mucizevi, dönüştürücü gücünü deneyimlediği andan itibaren hem kendi hayatında hem de diğer insanların hayatlarında fark yaratmak için Nefes Koçu olmaya karar verdi.  

Halen İstanbul’da NFS ekibinde Nefes ve Yaşam Koçu, aynı zamanda Human Design Analisti olarak çalışmalar yapmaktadır.

Serra Elçi
Sevgi Çınar
Sinem Boyacı
Sonay Koç
Tuğba Baytar
Tuğba Çorbacıoğlu
Tülay Coşan
Yasemin Topçu
İkrami seven
İlknur Palut
İzlem Toydemir
Zeynep Aktüre
Zeynep Eğitimci
Zuhal Kankılıç
Zübeyde Tanışlar
Övgü Mina Manav
Özgen Kaplan
Özlem Oral
Özlen Demirgüreş Göz

1974 Yılında İzmir'de doğdu.Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu.Aynı yıl banka kariyerine başladı.16 yıllık Bankacılık kariyerinin son 7 yılında Şube Yöneticisiydi.

Kişisel gelişim ilgi alanıydı ve bu alanda yıllar öncesinde kendini eğitmeye başlamıştı.Kişisel Gelişimle ilgilenirken hep daha fazlasını istiyordu ve ona göre, ne yaparsa yapsın  hep eksik bir taraf kalıyordu...ta ki nefesle tanışana kadar.Nefesi duyar duymaz araştırmaya başladı ve daha kendinde deneyimlemeden nefes koçu olup, bu araçla insanlığa hizmet etmeye karar vermişti bile.Çünkü nefes deneyimini yaşayanların hayat hikayeleri onu çok derinden etkilemişti.Küçükken güzellik uzmanı olmak hayaliydi Özlen'in insanların iyi , sağlıklı , güzel olmaları hep çok önemliydi onun için.Şimdi nefes koçluğu yaparak insanların hem fiziksel hem de ruhsal olarak iyileşmelerine yardımcı oluyor.

İzmir'de sertifikalı koç olarak çalışmaktadır.

Öznür Çanlı
Şadiye Diraz
Şebnem Bıçkıcı
Şermin Keskin
Şule Aktepe
Şule Kocadölü

İstanbul doğumlu olan Şule Kocadölü uzun yıllar kendi şirketinde ve Uluslararası Nakliye & Lojistik sektörünün lider firmalarında Mali İşler Koordinatörü olarak çalıştı.   

Nefesle, 2008 yılında hayata dair türlü sınavlardan geçtiğini zannederken yaşamı da aynen mesleğinde yaptığı gibi bir türlü tutmayan hesaplarla uğraşmaya benzeterek sorguladığı ruh yorgunluğu hissettiği bir süreçte tanıştı.  

Uzun yıllar kişisel gelişim alanında eğitimler almış ancak nefesin güçlü, hızlı, etkili ve iyileştirici gücü sayesinde tüm bildiklerinin ötesinde kalıcı huzuru ve dinginliği buldu. Nefes aldığı sürece insanları sahip oldukları ‘’Doğal nefeslerinin mucizeleri ile tanıştırmak istiyorum" diyerek, eğitimlerini tamamladı ve NFS ailesi içinde olmaya karar verdi. 

NFS bünyesinde Nefes Eğitmeni & Nefes Yaşam Koçu, Human Design Karakter Analisti ve Mucizeler Kursu Öğretici rehberi olarak  çalışmalarına devam etmektedir.   

Sorumlu olduğu proje

Nefes koçluğu federasyonu sosyal sorumluluk projelerinden sorumlu lider.

Emes Derneği

Türkiye MS Derneğinde iki yıldır düzenli olarak MS hastaları ile gönüllü nefes çalışanlarına liderlik ediyor.

Tüm hakları saklıdır. © 2020 Nefes Koçluğu Federasyonu design by ixir.