Türkiye Nefes Koçluğu Federasyonu
Projeler
Okullarda Nefes Farkındalığı Projesi

Uluslararası Nefes Derneği (IBF) tarafından desteklenen bu proje, nefes farkındalığını okul çocuklarına ve gençlere; öğretmenleri ve diğer danışmanları tarafından öğretmeye yönelik sade bir programı içermektedir. Bu projeyle, günlük nefes uygulamaları geliştirerek zorlu zamanlarda refahı sağlamak hedeflenmektedir. Amaç, çocuklarımızın disfonksiyonel nefes alışkanlığı geliştirmemesi ve sınıflara iç huzuru ve odaklı enerjiyi getirmektir.

Disfonksiyonel nefes alışkanlıklarının 200’den fazla hastalığa sebep olduğu, hastalığı tetiklediği ve arttırdığını bildiğimiz ve bütün bu alışkanlıklarla çalıştığımız, birçok psikolojik problemin de bu ...

Okullarda Bilinçli Nefes

Federasyonumuz kurulduğundan beri “Okullarda Bilinçli Nefes” projesi kapsamında pek çok devlet ve özel okullarda çocuk ve öğretmenlere yönelik nefes çalışmaları yapıyor.

Özellikle ülkemizin son yıllarda Suriye, Irak, Türkmenistan, Özbekistan gibi göç alan doğu illerindeki çocuklarımız ile yapılan çalışmalar sonucu adaptasyon ve uyum sürecinde zorlanan öfke, dikkat dağınıklığı, gelecekle ilgili belirsizlik, umutsuz ve isteksiz hallerinin yerini, çalışmalarımız sonucu yüksek motivasyon, enerji, umut, kardeşlik ve birlik duyguları alıyor.

Uluslararası Nefes Çalışmaları Vakfı (IBF) ile ortaklaşa ge...

Kanser Derneği Mucize Evi Nefes Çalışmaları

Nefes Koçluğu Federasyonu, gönüllülük esasına dayanarak Kanser Derneği’nin İstanbul dışında yaşayan hastaların tedavi sürecinde ağırlamak için açtığı Mucizevi’nde gerçekleştirdiği nefes seansları ile hastaların psikolojik ve fizyolojik süreçlerine destek olmaktadır. Federasyon Başkan Yardımcısı Ezgi Akçakoca’nın liderliğinde ve gönüllü olan diğer nefes koçlarının desteğiyle, 15 gün aralıklarla hastaların durumuna göre yaklaşık 2,5 saat süren uygulamalı nefes seansları gerçekleştirilmektedir.  

Mucizevi’ndeki çalışmalarda radyoterapi alan ve ilaç tedavisi gören has...

Multipl Skleroz (MS) Derneği Nefes Çalışmaları

Nefes Koçluğu Federasyonu, proje kapsamında federasyon Genel Sekreteri ve Nefes Koçu Şule Kocadölü liderliğinde ve gönüllü olan diğer nefes koçlarıyla, MS hastalarına ayda 2 kez nefes seansı yapmaktadır. 2 yılda ortalama 100’ün üzerinde hastaya nefes seansı uygulanırken, hastalardan gelen olumlu bildirimler üzerine Bursa ve Türkiye Multipl Skelroz Derneği Ankara Şubesi’nde nefes çalışmaları başlamıştır.

Türkiye MS Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Serkan Demir, 20-40 yaş arasındaki genç popülasyonu etkileyen MS hastalığını, “Beyin ve omurilikte çok sayıda plakların oluşmasıyla ortaya çıkan bir hastalı...

Türkiye Nefes Alıyor

"Türkiye Nefes Alıyor" projesi kapsamında başlatılan nefes seferberliğinin ilki 22-23 Temmuz tarihlerinde Çeşme Boyalık Otel’de gerçekleştirildi. Federasyona bağlı yüzlerce nefes koçu tarafından Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımızın huzuru, mutluluğu, sağlığı için, ülkemizin birlik beraberlik ve barışı için halka açık Ücretsiz nefes çalışmaları yapılmaya başlandı.

İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Eskişehir, Bursa başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde gerçekleştirilecek olan ücretsiz nefes eğitimlerimizin programına bilgi@nefeskoclugufederasyonu.com adresinden ulaşabilirsiniz.

...
Tüm hakları saklıdır. © 2019 Nefes Koçluğu Federasyonu design by ixir.